Proč se Vám rosí okna?

Proč se Vám rosí okna? | Volitaservis Blog Overlay | Volitaservis Blog Bobor | Volitaservis Blog

Zarosené okno je problém, se kterým se většina lidí setkala alespoň jednou za život. Tato nepříjemná situace může vzniknout z různých důvodů a může mít negativní vliv nejen na pohodlí v místnosti, ale také na kvalitu vzduchu a vaše zdraví, z důvodu možné tvorbě plísní. V tomto článku se podíváme na některé z hlavních příčin zarosených oken a na to, jak jim můžeme předcházet.

 

1. Rozdíl teplot:

Jednou z nejčastějších příčin zarosených oken je rozdíl teplot mezi vnitřním a vnějším prostředím. Když je uvnitř teplejší a vlhčí vzdušné prostředí a venku je chladnější, voda se začne kondenzovat na studeném povrchu okna. Tento jev je podobný tomu, jako sklenice se studeným nápojem zarosí vnější stranu.


2. Špatná ventilace:

Nedostatečná ventilace v místnosti může vést k hromadění vlhkosti ve vzduchu. Když je vzduch příliš vlhký a nemá dostatek příležitostí pro výměnu se suchým vzduchem z venku, vlhkost se začne usazovat na chladných površích, jako jsou okna.


3. Špatná izolace oken:

Stará nebo špatně izolovaná okna mohou být náchylná ke kondenzaci, protože jejich povrch je často chladnější než povrchy v místnosti. Moderní okna s dvojitým nebo trojitým sklem mají lepší izolaci a minimalizují tento problém.


Výměna izolace vašeho okna s obhlídkou zdarma


4. Různé aktivity místnosti s okny:

Různé aktivity prováděné v místnosti mohou zvýšit vlhkost vzduchu. Například vařič, sprcha nebo dýchání a pocení lidí může přidávat vlhkost do vzduchu.


Jak předcházet zaroseným oknům?


1. Dobrá ventilace: Ujistěte se, že vaše místnost je dobře větraná. Používejte ventilátory, otevírejte okna, a pokud je to možné, instalujte i systém větrání.


2. Kontrola vlhkosti: Využívejte odvlhčovače vzduchu nebo jiné prostředky pro kontrolu vlhkosti v místnostech s vysokou vlhkostí, jako jsou koupelny nebo kuchyně.


3. Moderní okna: Investujte do moderních oken s dvojitým nebo trojitým sklem a kvalitní izolací, což může minimalizovat kondenzaci.


Nechte si nezávazně nacenit u nás výměnu dvojskla za trojsklo s oblhlídkou zdarma


4. Závěsy a záclony: Během noci zavřete záclony nebo závěsy, což může pomoci zadržet teplo blízko oken a minimalizovat kondenzaci.


5. Teplota v místnosti: Snažte se udržovat konzistentní teplotu v místnostech, což může minimalizovat rozdíly teplot mezi vnitřkem a venkem.


Zarosené okno může být iritující a může vést k problémům s plísněmi a zhoršenou kvalitou vzduchu. Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete minimalizovat tento problém a zlepšit pohodlí a zdraví ve vašem domě.

O NÁS

Recenze od našich zákazníků

Mirek Etzler | Volitaservis PLATÍ DO KONCE Července

OBHLÍDKA SERVISNÍM TECHNIKEM

- Detailní kontrola, včetně komplexní analýzy stavu oken

- Diagnostika problémů s navrhovanými řešeními

- Termovizní proměření za standardní cenu 3000 Kč

Co je termovize?

3800, -Kč

Zdarma
ZDARMA jenom do 31.07.2024

Doporučuje i Mirek Etzler

FAQ | Volitaservis
KONTAKT

Domluvte si kontrolu oken u Vás doma Zdarma

Nebo nám napište
Zadejte vaše jméno!
Zadejte vaše příjmení!
Zadejte váš email!
Zadejte vaše tel. číslo!
Zadejte slevový kód!
Zadejte zprávu!
faq

Často kladené dotazy

 • JE NUTNÉ MĚNIT TĚSNĚNÍ IHNED NA OKNECH?

  Záleží jaké je těsnění na oknech staré, je důležité, aby to technik zhodnotil zda není popraskané, přetržené nebo jinak poškozené.

 • JAK ČASTO SE MAJÍ SERVISOVAT OKNA?

  Pokud se jedná o novostavbu je vhodné po roce přistoupit alespoň k revizí pokud se nejedná o novostavbu a pokud okna máme déle, než 3 roky je vhodné provádět servis každé 2 až 3 roky.

 • DĚLÁTE AJ HAVARIJNÍ SERVIS?

  Samozřejmě, tato služba je zaměřena pro lidi, kteří potřebují ihned pomoci. PŘÍKLAD: Balkónové dveře nelze otevřít, vylomené panty a závěsy, nebo rozbité sklo.

 • DĚLÁTE SERVISNÍ OBHLÍDKU ZDARMA?

  Ano. Jako první Vás přijde bezplatně navštívit náš servisní poradce, který Vám navrhne to nejlepší řešení.

 • JAK DLOUHO TRVÁ OPRAVA?

  Čas potřebný k opravě okna závisí na rozsahu a závažnosti problému. Poskytujeme BEZPLATNÉ A NEZÁVAZNÉ OBHLÍDKY, po kterých Vám rádi poskytneme přesný časový odhad opravy.

 • MÁTE ZKUŠENOSTI S OPRAVOU OKEN Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ, JAKO JSOU DŘEVO, HLINÍK NEBO PLAST?

  Jsme zkušený tým odborníků se specializací na různé značky a materiály oken. Naši technici jsou školeni a drží certifikát - WINDOW SERVIS EXPERT. Při obhlídce Vám přiřadíme specialistu, který má odborné znalosti a zkušenosti s daným problémem, aby vám poskytl nejlepší řešení.

 • MÁTE ZÁRUKU NA VYKONANOU PRÁCI A POUŽITÉ NÁHRADNÍ DÍLY?

  Samozřejmě. Na práci poskytujeme záruku 12 až 48 měsíců (záleží na službě) a na materiál poskytujeme 24 a více měsíců. ( U některých náhradních dílů poskytujeme doživotní záruku) Rádi přiblížíme u Vás na obhlídce :)

FAQ | Volitaservis

1%

Pro rodiny v nouzi

Nemůžeme pomoci každému,
no každý může pomoci někomu

Více o programu

Cookies

Pro lepší online zážitek používáme soubory "cookies". Díky nim přesněji analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme reklamu a uživatelské nastavení. Souhlasíte se zpracováním souvisejících osobních údajů?